Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záliby

Motocross

Motokros je druh motocyklového sportu. Závody se jezdí na uzavřených terénních tratích. Motocykly jsou speciálně konstruovány pro jízdu v terénu a dělí se do výkonových kategorií podle kubatury.

Kategorie

Dnes převážně platí rozlišení na kategorie MX1, MX2 a MX3, na místo dřívějšího značení 125 cm³, 250 cm³ a 500 cm³.

 

Freestyle Motocross (FMX)

Tato motocyklová disciplína, jež vznikla při motokrosových závodech, se v dnešní době těší velké divácké oblibě. Dech beroucí skoky jezdců na upravených motokrosových strojích, předvádějící nejrůznější nebezpečné, ale divácky velmi atraktivní triky. Původ této disciplíny je ve spojených státech, kde se v polovině osmdesátých let během superkrosových závodů začaly objevovat první pokusy o předvádění napínavých skoků.

Autocross

Autokros je motoristický sport, jehož závody se jezdí po okruhu na nezpevněném povrchu (hlína, štěrk). Vozy jsou podle konstrukce a výkonu rozdělené do několika divizí uvnitř kterých probíhají jednotlivé závody a soutěžní ligy. Jezdci jednotlivých divizí startují všichni najednou a závodí proti času.

 

Škoda

ŠKODA AUTO a.s. je největší český výrobce automobilů. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, v rámci ČR má dva další výrobní závody vKvasinách a ve Vrchlabí a jako odštěpný závod vlastní Střední odborné učiliště strojírenské. Základní jmění společnosti je udáváno ve výši 16 708 850 000 Kč, jediným vlastníkem je od roku 2007 společnost Volkswagen International Finance N.V. se sídlem v Amsterdamu (Nizozemí).

BMW

BMW - Bayerische Motoren Werke AG je německý výrobce automobilůmotocyklů a motorů. Hlavní sídlo společnosti je vMnichově. BMW je mateřskou společností firem Mini a Rolls-Royce a v nedávné minulosti i bývalé skupiny Rover. V roce 2005 zaměstnávalkoncern přes 105 000 lidí. Modro-bílý vzor znaku firmy je stylizací bavorské vlajky a také odráží původ BMW (rotující bílá vrtule na modré oblozejako symbol výrobce leteckých motorů).

Wolkswagen

Volkswagen AG nebo jen VW je německá automobilka sídlící ve Wolfsburgu. Je členem skupiny Volkswagen Group, v listopadu 2009 se stala největším světovým automobilovým koncernem. Její název v překladu znamená lidový vůz.Byla založena v roce 1937 s cílem vyrábět právě vozy, které by si mohl dovolit téměř každý pracující občan.

Audi

Audi (AUDI AG) je německá společnost, která se zabývá výrobou luxusních automobilů, sídlí vIngolstadtu v Bavorsku. Je součástí skupiny Volkswagen Group a patří k nejstarším výrobcům automobilů v Německu. Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilek – Audi, DKWHorch a Wanderer. V roce 2009 společnost vyrobila 933 tisíc automobilů (včetně 1 200 pod značkou Lamborghini).

KTM

KTM Sportmotorcykl AG, zkráceně KTM je rakouská motocyklová firma, která vyrábí motocykly, jízdní kola a mopedy. Společnost byla založena v roce 1934 inženýrem Hansem Trunkenpolzem v Mattighofenu. Firma začala kovoobráběním a byla pojmenována Kraftfahrzeuge Trunkenpolz Mattighofen. V roce 1954 KTM začala vyrábět motocykly.

Společnost je známá svými terénními motocykly, v posledních letech rozšířila i výrobu silničních motocyklů.

Yamaha

Obchodní společnost Yamaha je nadnárodní koncern se základnou v Japonsku. Zabývá se výrobou širokého spektra výrobků, zejména motocyklůhudebních nástrojů, výbavy pro motorové sporty a elektroniky. První zmínky o firmě jsou již z roku 1887, ale oficiálně prvním prezidentem společnosti se stal prvního července 1955 Geniči Kawakami.

Suzuki

 

Suzuki Motor Corporation je japonský výrobce automobilůmotocyklů, lodních motorů a dalších. Suzuki je 9. největším výrobcem automobilů, vyrobí více automobilů než BMW, Mazda a Subaru dohromady. V posledních 5 letech vede na domácím japonském trhu prodejnost. V Indii spolupracuje s dceřinou značkou Maruti Suzuki. Některé evropské modely jsou vyráběny v Maďarsku. Vozy Suzuki jsou kvalitní, odolné a spolehlivé.

Kawasaki

Simson

Aprilia

Jawa

ČZ

Cagiva

Honda

ad....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 11104
Měsíc: 333
Den: 16